Duyurular - YENİ BİRLİK MAKİNA

İçeriğe git

Ana Menü

Duyurular

BİZDEN HABERLER


UMPAŞ SERAMİK'TE KAPASİTE YÜZDE 20 ARTTI

Uşak Valisi Özdemir Çakacak, ekonomik krizlerin ve ülke iflaslarının konuşulduğu bir dönemde Türkiye’nin yüzde 8,8 büyüme hızıyla dünyanın parlayan yıldızı olduğunu söyledi.

Uşak Valisi Özdemir Çakacak, seramik sektöründe faaliyet gösteren UMPAŞ Seramiğin 3. yer karosu yenileme ve modernizasyon yatırımının üretime başlaması nedeniyle fabrikada düzenlenen törene katıldı. Uşak Valiliği olarak ülke ve il ekonomisine katkı sağlamak isteyen müteşebbislere gerekli her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirten Özdemir Çakacak, “Ülkemiz 2023 yılı için 500 milyar dolar ihracat hedefi belirledi. Ülkemizin bu hedefi yakalayacağına inanıyoruz” dedi.


Uşak’ın en büyük sanayi kuruluşları arasında bulunan UMPAŞ Seramik’teki törene Vali Özdemir Çakacak’ın yanı sıra Uşak Milletvekilleri Mehmet Altay ile İsmail Güneş, İl Garnizon Komutanı Jandarma Albay İsmail Özcan, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Kuvvet, işadamları ve davetliler katıldı.

Açılış konuşmasını yapan UPAŞ Seramik genel Müdürü Necmettin Arman yapılan yatırım ile fabrikanın kapasitesinin Yüzde 20 arttığı ve dolayısıyla çalışan sayısının yüzde 20 arttığını söyledi. UMPAŞ Seramik olarak Türk ekonominse ve Uşak ekonomisine yaptıkları katkıları anlatan Necmettin Arman’dan sonra Söz Alan UMPAŞ Holding Yönetim Kurulu Başkanı Çetin TÜRK’te UMPAŞ hakkında bilgiler vererek yatırım yapmaya devam edeceklerini söyledi.


Törende bir konuşma yapan Uşak Valisi Özdemir Çakacak, Türkiye’nin ekonomik alanda sağladığı kazanımlara dikkat çekti. Uşaklı müteşebbislerin il ekonomisine ve istihdama ciddi katkılar sağladığını anlatan Vali Çakacak, uluslar arası rekabet için kaliteli üretim ve markalaşmaya önem verilmesi gerektiğini söyledi.

Birkaç yıl önce tüm dünyada etkili olan küresel ekonomik krizden Türkiye’nin en az hasarla çıktığını belirten Uşak Valisi Özdemir Çakacak, “ Dünyada şuanda yeni bir krizden söz ediliyor. Etkilerinin bir önceki küresel krizden daha ağır olacağı konuşuluyor. Avrupa’da ülke iflaslarından bahsediliyor. Ortadoğu ve Kuzey Afrika’da baskıcı rejimler sona eriyor. Dünyanın en güçlü ülkelerinde ciddi ekonomik sıkıntılar yaşanıyor. Dünyada ve çevremizde bu gelişmeler yaşanırken ülkemiz 2. çeyrekte yüzde 8,8 ekonomik büyüme sağladı. Bir başka değişle Çin’den sonra 2. çeyrekte ekonomik büyümede dünya ikincisi olduk. Bu tablo hepimizi gururlandırıyor. Türkiye demokratikleşme, ekonomik büyüme ve yaşam kalitesi açısından sadece bulunduğu bölgenin değil dünyanın parlayan yıldızı haline geldi. Bu iyimser tablonun devam etmesi için hepimize önemli görevler düşüyor. Ülkemiz 2023 yılı için 500 milyar dolar ihracat hedefi belirledi. Bu hedefi yakalayacağımıza inanıyoruz. 2011 yılı için belirlenen ihracat hedefini yılın ilk 8 ayında ulaştık. Bu da 2023 hedefine ulaşabileceğimizi gösteriyor” dedi.

Türk sanayicisine güvendiklerini ve müteşebbislerin istedikleri takdirde güzel işler yapabileceklerini tüm dünyaya gösterdiğini de belirten Vali Özdemir Çakacak şöyle devam etti; “İdare olarak ülke ve il ekonomisine katkı sağlayabilecek müteşebbislerimizin yanındayız. Üretim ve istihdam sağlayarak yeni yatırım yapan sanayicimize gerekli her türlü desteği sağlamaya hazırız. Ülkemizin ekonomik kalkınmasında müteşebbislerimizin önemli katkı sağlıyor. İlimizdeki sanayicilerimizde istihdama ciddi katkı sağlıyorlar. Tekstil, deri, seramik gibi sektörlerde ülke genelinde söz sahibiyiz. Sanayicilerimizin markalaşmaya ve kurumsal yapıya daha fazla önem vermesini istiyoruz” dedi.

Vali Özdemir Çakacak ve beraberindeki heyet törenin ardından fabrikanın üretime başlayan bölümünü ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.


BİZDEN HABERLER

Umpaş Holding ve şirketlerinin büyük katkı ve destek verdiği Mesleki Eğitim Projesi kapsamında Uşak Murat Arıtürk Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğünün 2011 yılı Şubat ayı sınav döneminde kalfalık ve ustalık belgesi almaya hak kazanan 324 kişiye düzenlenen törenle belgeleri dağıtıldı.

Atatürk Kültür Merkezi?nde düzenlenen törene Vali Yardımcısı Fahrettin Göncü, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sadettin Öztürk, Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO) Başkanı Mustafa Kuvvet, Umpaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Türk, belge almaya hak kazanan kursiyerler ile çok sayıda davetli katıldı. Mesleki Eğitim Merkezinde 153 ana meslek dalında bin 4 öğrencinin çıraklık, 452 öğrencinin ise kalfa ve ustalık eğitimine devam ettiğini bildiren Okul Müdürü Alaattin Tuncer, işyerlerinde çalışan personele yönelik mesleki geliştirme kursları da düzenlediklerini söyledi. Murat Arıtürk Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Alaattin Tuncer konuşmasında şu bilgileri verdi; "2011 Şubat dönemi kalfalık-ustalık sınavlarında; 193 kalfalık, 89 ustalık, 10 işyeri açma ve 32 usta öğreticilik olmak üzere 324 kişi belge almaya hak kazandı. 2010-2011 öğretim sezonu için Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye İş Veren Sendikaları arasında mesleki eğitim işbirliği protokolü imzalanmıştı. Bu protokol gereği 3 adet meslek kursu düzenledik. Ağır ve tehlikeli işlerde çalışanlar için düzenlenen bu kurslar sonunda 827 kursiyere belge verdik. Merkezimizden belge alarak iş hayatına atılan tüm kursiyerlerimize işlerinde başarılar diliyoruz"dedi.Ticaret Odası Başkanı Mustafa Kuvvet konuşmasında sanayicilerin ara eleman sıkıntısı yaşadığını ifade ederek Mesleki Eğitim Merkezi?nce açılan bu kurslara önem verilmesi gerektiğini söyledi. Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sadettin Öztürk de kalfalık ve ustalık belgesi alanlara iş hayatlarında ahilik kültürüne uygun hareket etmeye davet etti.Konuşmaların ardından belge almaya hak kazanan kalfa ve ustalara belgelerini Vali Yardımcısı Fahrettin Göncü ile UTSO Başkanı Mustafa Kuvvet ve Esnaf Odaları Birliği Başkanı Sadettin Öztürk ve Umpaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Türk verdi.  

BİZDEN HABERLER


MESLEKİ EĞİTİME VERDİĞİMİZ KATKILAR
MEYVELERİNİ VERMEYE BAŞLADI...

Şirketimiz bünyesinde Uşak Valiliği, Usak Sanayi ve
Ticaret Odası ve Uşak Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa
gerçekleştirerek hayata geçirdiği mesleki eğitim projesi
kapsamında eğitim verdiğimiz iki elemanımıza ustalık
belgelerini törenle verdik.

Yeni Birlik makinede düzenlenen Sertifika törenine
Ticaret ve Sanayi Odası eski Başkanı İsmail Karaman ve
UMPAŞ Holding Yönetim Kurulu Başkanı Çetin TÜRK katıldılar.

Sertifika töreninde bir konuşma yapan Umpaş Holding
Yönetim Kurulu Başkanı Çetin TÜRK:

"Sevgili genç kalfalar, Bugün elinize verilecek "BERAAT "
eğitim süresinin ilk doruk noktalarından birisidir. Tüm eğitim
çalışmaları, sınav stresi ve gerginlikleri arkanız da kaldı.

Bazıları oldukça süratli, sorunsuz, kolay anlayarak okulda da dikkat ederek sonuca ulaştı. Kimileriniz ise türbülanslara rağmen meslek sahibi oldunuz.

Bugün hepiniz için sevinçli gününüz.

Biz de Umpaş Holding e bağlı Yeni Birlik Makine olarak, üç yıl önce başlatmış olduğumuz Mesleki Eğitim de ki ilk meyvelerimizi almakla gurur duyuyor aynı zamanda sizleri de özveri ile yetiştiren ustalarımıza teşekkür ediyoruz.

Bura da atalarımızın güzel bir sözüne değinmeden geçemeyeceğim.

"zanaatkara altın zemin var"Bu sözde; zanaat piyasa ekonomisi için sağlam ve güçlü bir faktördür. Çok yönlü ve ekonomik sektörleri şekillendirir, orta ölçekli ekonomileri destekleyerek yükseltir.

Bizim koşullar ne olursa olsun, kendi çıkarına bakan, hızlı para kazanmak isteriz diyen şirketler yerine, sosyal sorumluluk alan şirketlere ihtiyacımız var. Bu bilinçte olduğumuzu bilerek Yeni Birlik Makine olarak bu sosyal sorumluğumuzu yerine getirmek için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.

Bugünün Zanaatkar insanların önü çok açıktır. Öyle ki metal işleme fabrikalarının globalleşen dünya da yerel ve bölgesel fabrikalarını yurtdışına taşıma imkanı yoktur.

Ekonomi sosyal sorumluluk gerektirir. Umpaş Holding olarak çeşitli meslekler de eğitim verip, Uşak ve çevresine kalifiyeli eleman yetiştirerek, ekonomimize destek oluşturmak açısından her yıl en az 40 tane evladımıza mesleki eğitim vermekteyiz. Bu meslekler den bazıları; Elektronik, Talaşlı İmalat, Kaynak ve Pazarlama dır.

Sevgili genç kalfalar; sizler den beklentimiz, Usta Öğretici belgenizi alarak, sizler gibi dürüst, güvenilir, başarılı gençler yetiştirip, ülke ekonomisine hız vermenizdir.

Sözlerimi bura da bitirirken bundan sonraki mesleki hayatınız da başarılar diler, ömür boyu helal kazanç ve mutluluklar dilerim" dedi

BİZDEN HABERLER

UNİCER İSTANBUL FUARINDA GENİŞ ÜRÜN PORTFÖYÜMÜZLE GÖZ DOLDURDUK...
Bu sene 23.si düzenlenen Unicer 23. Uluslararası Seramik Banyo Mutfak Fuarı 2-6 MART 2011 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP fuar ve kongre merkezinde gerçekleşti... Seramik Sektörü için geliştirdiğimiz ürünlerimizle ve ürün gamımıza yeni eklediğimiz durak ve zımpara makinamızla katıldığımız fuarda firmamızın gelişen ve değişen yeni vizyonunu çok sayıda müşterimize gösterme fırsatı bulduk... Özgün Kalite anlayışımızla ürettiğimiz teknolojileri UNICER İSTANBUL Fuarında müşterilerimizin beğenisine sunduk...

BİZDEN HABERLER

UNİCER İSTANBUL FUARINDAYIZ...
Bu sene 22.si düzenlenen Unicer 22. Uluslararası Seramik Banyo Mutfak Fuarı 7-11 Nisan 2010 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP fuar ve kongre merkezinde gerçekleşti... Seramik Sektörü için geliştirdiğimiz ürünlerimizle katıldığımız fuarda firmamızın gelişen ve değişen yeni vizyonunu çok sayıda müşterimize gösterme fırsatı bulduk... Özgün Kalite anlayışımızla ürettiğimiz teknolojileri UNICER İSTANBUL Fuarında müşterilerimizin beğenisine sunduk... Fuar hakkında detaylı bilgiyi www.unicer.com.tr adresinden öğrenebilirsiniz...

.

"Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak.."

İşimiz değil...

Rampa, Karoser, Lift, Kauçuk ve Reçine Presi,
Seramik Kalıpları, Standlar, Yükleme Rampaları....

Biz Sadece İşimizi Yapıyoruz....


.
.

UŞAK MESLEKİ EĞİTİMDE MARKALAŞIYOR...

     Meslek eğitimi  konusunda, Umpaş Holding
 olarak  şirketlerimizde  2007 yılında
başlamış olduğumuz mesleki eğitime hızla devam ediyoruz.

     Uşak İl Milli Eğitim  Müdürlüğü,  İŞKUR,  İlköğretim   Okulları  ve  Lİseler,  Uşak İli
Kalkınma Vakfı, Çıraklık Eğitim Merkezi, Sendikalarımız, Uşak Ticaret ve Sanayi Odası,
tüm siyasi partilerimiz,  Uşak  Milletvekillerimizi  Uşak Valimiz  ve ilgili kuruluşlarımızın
büyük  desteği  ile  Avrupa  standartlarında   eğitim  almasını  ve   meslek  edinmesini
sağladığımız öğrenci sayımız devamlı artmaktadır.

     Şüphesiz ki;Çıraklık Eğitim Sistemi, ülkemizde ihtiyaç duyulan vasıflı insan gücünün
süratli,  ekonomik  ve etkin  bir  şekilde  karşılanmasına  önemli  katkı sağlamakta olup,
yapılan   işlerin   teknoloji   ve   kalitesinin   verimini   yükseltmektedir.  Çıraklık  Eğitim
Merkezi'nden  alacakları  diploma  ve mesleki  eğitimlerini  tamamlayan  öğrencilerimiz
Uşak'ın kalifiye eleman eksiğine bir nebze olsa yardımcı olacaktır.

     Daha güzel  bir gelecek ve  yaşanabilir  bir kent için,  Uşak'taki tüm kuruluşların ve
Uşak halkının bu sosyal sorumluluk projesine iştirakini ve desteğini bekliyoruz.

İçeriğe Geri Dön | Ana Menüye Geri Dön